Gabinet Terapii Naturalnych

Poczuj się dobrze we własnym ciele

Gabinet

Agnieszka Kujawska
Suchedniów
ul. Suchyni 8
tel. 609 506 277

OsteopatiaA.T.Still Osteopatia - często mylona z osteoporozą :) jest medycyną naturalną, której celem jest przywrócenie naturalnych zdolności organizmu do samowyleczenia poprzez działania manualne terapeuty.
Człowiek stanowi jedność, zarówno pod względem strukturalnym, funkcjonalnym jak i duchowym, dlatego zabiegi ostaeopatyczne nie są skoncentrowane na jednej strukturze czy jednostce chorobowej.
Często problem, z którym zgłasza się pacjent jest ostatnim ogniwem problemu, który zaistniał w odległej przeszłości w zupełnie innym obszarze ciała.

Podejście osteopatyczne opiera się w dużej mierze na jakości ruchu we wszystkich tkankach, strukturach oraz płynach, od których zależy zdrowie i homeostaza całego organizmu a harmonijne funkcjonowanie organizmu prowadzi do dobrostanu ciała i umysłu. Wg koncepcji osteopatycznej nasz organizm jest bardzo „mądry” i dąży do zdrowia. Czasami proces ten ulega zaburzeniu w wyniku pojawienia się pewnych dysfunkcji. Podczas codziennych czynności jesteśmy poddawani różnym czynnikom zaburzającym homeostazę organizmu, np.: statyczne przeciążenia podczas długotrwałego utrzymywania złej pozycji ciała, mikro urazy przy aktywności fizycznej jak również zła dieta czy stres. Nasz organizm jest w stanie znieść bardzo dużo, włączając różne kompensacje, jednak wszystko do czasu. Kiedy organizm nie radzi sobie już z dysfunkcjami, może pojawić się ból lub zaburzenia funkcjonowania w obrębie poszczególnych układów organizmu. Dzięki zabiegom osteopaty, wspomagane są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia.

Osteopatia opiera się na kilku głównych zasadach:

Z pomocy osteopaty korzystać można w każdym wieku i stanie zdrowia. Osteopatia sprawdza się zarówno w stanach bólowych ostrych jak i przewlekłych, a także jako terapia wspomagająca leczenie chorób układu pokarmowego, moczowo – płciowego, oddechowego, endokrynologicznego czy krwionośnego.

W Europie, aby zostać dyplomowanym osteoptą (D. O. ) należy skończyć najpierw studia fizjoterapeutyczne, lekarskie lub pielęgniarskie, nastepnie ukończyć 5 – cio letnie szkolenia (tzw studia osteopatyczne) z zakresu medycyny osteopatycznej oraz zdać egzamin kliniczny w jednej z certyfikowanych szkół osteopatii. Od osteopaty wymaga się ogromnej wiedzy w zakresie anatomii i fizjologii jak również umiejętności specjalistycznych procedur diagnostycznych, terapeutycznych i co bardzo ważne dostrzeganie człowieka nie choroby. Połączenie tych umiejętności i wiedzy oraz traktowanie organizmu ludzkiego jako całości, który ma moc samouzdrawiania daje pozytywne rezultaty nawet w bardzo wymagających przypadkach.

* Na zdjęciu twórca osteopatii A. T. Still.